Основні види тротуарної плитки

Тротуарна плитка користується великою популярністю, застосовується вона в багатьох областях і часто зустрічається на вулицях міста і заміських селищах, дачних ділянках. Плиткою викладають площі, міські парки, пішохідні доріжки та тротуари, території поряд із сучасними житловими комплексами, і навіть зони паркування . Саме тротуарну плитку вибирають і для облагородження територій садів та дачних ділянок , для створення акуратних та естетичних доріжок та незвичайних композиційних рішень простору ділянки. Завдяки широкому асортименту колірних і фактурних рішень, різноманіттю форм і розмірів, тротуарна плитка завжди вибирається за індивідуальними смаками та уподобаннями і виглядає неповторно.

 види тротуарної плитки

Є у плитки та інші переваги. На доріжках, викладених плиткою, не збиратиметься вода навіть при сильних опадах, вся волога з поверхні йде в шви та нижню пісочну підкладку. До того ж, тротуарна плитка стійка до високих температур, не деформується та нагрівається значно менше за асфальт. Залежно від призначення, місця укладання та передбачуваних навантажень на майбутній тротуар, є певні рекомендації щодо вибору плитки найбільш відповідних видів. А її зовнішній вигляд, якості та характеристики залежать від застосовуваних матеріалів та способу виробництва.

Основні види та способи виробництва тротуарної плитки

Основним чином плитка тротуарна відрізняється за способом виробництва складу і застосовуваним для її виробництва матеріалам. Сьогодні її виконують:

  1. З сухої суміші цементу та піску з невеликою кількістю води, для надання кольору суміш додають спеціальні фарби.
  2. З цементного розчину - також дозволяє отримати декоративну плитку з високими показниками міцності і довгим терміном служби, в основному такий склад служить основою для виробництва бруківки ;
  3. З полімерно-піщаного складу - така плитка легка та візуально приваблива, стійка до перепадів температур та великого температурного діапазону, рекомендується для укладання пішохідних тротуарів;
  4. З армованого бетону - міцний та міцний варіант, що рекомендується для мощення стоянок та паркувань, укладання територій заїздів та доріг, можна застосовувати і для пішохідних доріжок;

Різні види плиток та за способом виробництва. Найбільш популярною вважають плитку, виготовлену методом вібропресування, при якому матеріал досягає максимальної щільності, а після застигання та необхідної міцності. Однак цей спосіб не дозволяє виготовляти вироби з великою різноманітністю декорування поверхні. Більш декоративну плитку з красивою лицьовою стороною, насиченими відтінками та багатими текстурними поверхнями отримують методом вібролиття - склад заливають у підготовлену форму, розташовану на спеціальній поверхні, що вібрує.

Представлена ​​на ринку плитка має нестандартні розміри. Бруківка 200*100*60 мм має особливий попит, адже їй можна вимостити доріжки та тротуари складної форми, а застосовуючи різні кольори та відтінки можна досягти чудового зовнішнього вигляду загальної композиції.

Для дачних та садових ділянок, а також оформлення територій будинків та котеджів нерідко вибирають плитку - "Старе місто" або "Хмара 300*300*30" мм, яка проста в укладанні і не надто важка за вагою. Є вироби і з іншими розмірами, але вони використовуються рідше.

Наверх