Чи потрібно робити звукоізоляцію в новобудові та яку?

Щасливі власники нової квартири в останню чергу задаються питанням, чи варто робити звукоізоляцію чи ні? Може бути проблема вирішитися як сама і без зайвих витрат? На всі ці основні питання знайдеться відповідь із цієї статті.

Здавалося ось вона довгоочікувана, нова квартира та проблеми всі вирішені. Не так усе просто, як хотілося. Хоч будівництво вже завершилося і переїзд уже завершено, а звуки сусідів залишились. Акустика настільки хороша, що чути навіть те, як кажуть сусіди у своїй кімнаті. Причина: погана звукоізоляція. Проблема настільки реальна і часто проявляється у нових технологіях. Типовими будівлями з поганою звукопроникністю будуть панельні будинки і навіть цегляне планування.

Більшість конструкцій складається з моноліту, цегли, блоків. Така шумоізоляція залежить від якості виконаних робіт. Низька якісність є однією з причин чутності сусідів. Міжкімнатні стіни повинні бути добре зашпакльовані. Стики, тріщини повинні бути відсутніми, щілини замазані спеціальним розчином. Так чи інакше, але додатково потрібно ще використовувати інший матеріал. Якщо хочете, якнайменше чути сторонні звуки.

 робити звукоізоляцію

З якими шумами доводиться боротися у новобудові?

Від виду шуму залежить товщина звукоізоляційної конструкції.

Існує два види шуму: повітряний та ударний шум.

- До повітряних шумів відносять: гучна мова, цокання годинника, звуки, що видають домашні вихованці, спів, робота електроприладів, шепіт.

Для такої гучної аудиторії використовують безкаркасні системи. Товщина конструкцій варіюється від 80 до 120 мм.

– Ударний шум включає вібрацію, яка передається по несучій конструкції будівлі. Шум виникає при ходьбі людини по підлозі, падіння предметів, зсув меблів.

Для того, щоб зменшити тупіт і гуркіт часто використовують кам'яну вату, поліетиленові блоки.

Відповідно до ГОСТ вимог норматив в денний час вважається рівень до 40 дБ, в нічний час - до 30 дБ.

Виправляємо типові помилки під час вибору матеріалу

На ринках продажів так багато різноманітного матеріалу, що фахівці пропонують зовсім не те що якісно. Набагато використовують той варіант, який приваблює, але не працює практично.

  1. Волокнистий матеріал із пластиковим покриттям. Ця вати має недоліки: відсутність вібруючої розв'язки від стіни і немає виступу, що відіграє роль моста звукоізоляції. Ефект такої конструкції виходить нульовий.
  2. Займатися шумоізоляцією з пінопласту чи поліетилену на пухирчастій основі теж не варто.
  3. Вирішили використати дерев'яний матеріал? Від шуму абсолютно марний у дії.

Робимо правильно шумоізоляцію в новобудові

Для мешканців багатоповерхових будинків підлога буде стелею і навпаки. Тому потрібно враховувати усі сторони. Кожна сторона має джерело шуму. Отже, на підлогу постаратися зробити стяжку з волокнистим наповнювачем і товщиною 27 мм. Звичайно приміщення трохи зменшиться в розмірі, проте шумоізоляція квартири знизиться в кілька разів. Однією підлогою не обмежитися, потрібно подбати і про стіни. У новобудові для стін використовують варіант встановлення каркаса в розпір. Система дозволяє позбавитися додаткових установок. Монтуванням краще займатися кваліфікованим працівникам.

Мешканці з новобудови починають хвилюватись через те, що роблячи додаткові роботи, збільшить термін здачі квартир. Фактично бригада фахівців виконає роботу за стислий термін. Хвилюватися не варто. Краще почати ізолювати шуми відразу, коли звели стіни, а не потім, коли вже потрібно заселятися і переробляти електричні дроти. Що вже казати про те, коли доведеться знімати всю штукатурку, утворюючи стовпи пилу та гору сміття. Всі ці зайві турботи братимуть на себе зайві витрати.

У кожному випадку є свої нюанси, з проблемою якої можуть упоратися лише кваліфіковані працівники. Довіра – це якість виконаного завдання. Під час здана нова житлова площа забезпечить власника додаткові переваги. Людина, що відпочила від сторонніх шумів, виглядає щасливою, життєрадісною і здоровою.

Наверх